Program / Atrakcje

PROGRAM

Tegoroczną Jeseniową Świętnicę rozpoczniemy 25 sierpnia tradycyjnie z uśmiechem.
W piątkowy wieczór o godzinie 19.00 zobaczymy na scenie Tadeusza Drozdę.

Znany szerokiej publiczności prowadzący i twórca popularnych programów telewizyjnych (“Dyżurny satyryk kraju”, “Śmiechu Warte”, “Drozda Show Show”, “Sexscesy”, “Herbatka u Tadka”, “Drozda na weekend”). Literat, aktor, piosenkarz – z wykształcenia inżynier elektryk.
Jak mało kto potrafi wychwytywać paradoksy naszej codzienności. Jego koncerty to gęsta mieszanka humoru z gatunku stand-up i programu muzycznego. Stroni od wulgaryzmów i przebieranek, jego recitale to występy z klasą, wyczuciem ale nie bez scenicznego nerwu! W często aktualizowanych monologach doskonale oddaje surrealizm polskiego życia w jego wszelkich przejawach i sferach.

Sobotni dzień rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą, o godzinie 11.00, w podziękowaniu za 40 lat wspólnego życia i kroczenia drogami Wspólnoty Burego Misia. Dalsza część programu zapowiada się muzycznie.

Jako pierwsza na scenie Jeseniowej Świętnicy pojawi się Karolina Zdrojkowska. Ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu.

Od roku 2019 na stałe związana jest z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.
Wystąpi wraz z wybitnym pianistą Janem Zeylandem w repertuarze znanych i popularnych utworów muzyki rozrywkowej.

Kolejnym artystą, który wystąpi przed jeseniową publicznością jest Piotr Kuźniak. Urodził się w Poznaniu. W wieku 5 lat ukończył kurs gry na akordeonie. Mając 6 lat nagrywał solo na tym instrumencie dla programu 2 P.R. od 1957r. solista chóru prof. Stefana Stuligrosza. Po latach występów w kraju i za granicą, po namowie Ryszarda Poznakowskiego pod koniec 1993 na miejsce Krzysztofa Krawczyka gra i
śpiewa do dzisiaj z zespołem „Trubadurzy”.

Gwiazdą wiczoru będzie Natalia Niemen, tym razem z Michałe Zatorem zaprezentują oryginalny projekt „Zaklęte w Strunach”. Artyści zapraszają publiczność w podróż do ukochanych przez siebie magicznych krain muzyki celtyckiej, m.in. angielskiej, szkockiej czy irlandzkiej, zarówno tej tradycyjnej, jak i współczesnej. Podczas koncertu duet zaprezentuje utwory z repertuaru m.in. Petera Gabriela, Clannad, Loreeny McKennitt czy Josha Grobana. Nie zabraknie także słynnego utworu tytułowego z serialu Outlander – The Skye Boat Song.

Jeżeli myślicie że już przedstawiliśmy wszystkie atrakcje naszego Jarmarku, jesteście w błędzie. Otóż na Jarmarku wystąpi także Zespół OKNO.

 OKNO otworzyło się na krakowską scenę w 2011 roku za sprawą gitarzysty i wokalisty, Artura Bolona. Zespół zadziwia unikatowością – można u nich usłyszeć nie tylko oryginalne teksty, ale też wcale nie tak powszechne brzmienie akordeonu. Zmieszanie obu tych rzeczy z klasycznymi rockowymi instrumentami tworzy niezwykle relaksujące, melodyjne połączenie.

 

 

UWAGA

Nie zabraknie oczywiście uczty dla ciała w strefie gastronomicznej a także na jarmarku osadowych produktów. Odbędą się warsztaty z haftu kaszubskieg i warsztaty wikliniarskie.

Liczne atrakcje czekają również na najmłodszych.

40 lecie Wspólnoty to niewątpliwie okazja do wspomnień i wzruszeń. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkową wystawę „40 lat Wspólnoty”, czyli 40 lat wspomnień uwiecznionych na zdjęciach.

Niedziela z kolei zapowiada się aktywnie. Wszystkich miłośników rowerów zapraszamy na Bikeowy Maraton MTB 2023 Kościerzyna.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Podczas Jeseniowej Świętnicy u Miedzwiedzków nie może zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Zaproponowane zabawy i aktywności z pewnością umilą czas i sprawią, że na każdej twarzy pojawi się ogromny uśmiech. Wśród atrakcji będą:

  • Malowanie twarzy
  • Modelowanie balonów
  • Mini plener malarski
  • Bańki mydlane
  • Dmuchany zamek
  • Zabawy z chustą animacyjną
  • Gry i zabawy sportowe

GASTRONOMIA

Na spotkaniu z Przyjaciółmi nie może zabraknąć dobrego jedzenia. W trakcie festynu zapraszamy do skorzystania z oferty bogatej oferty gastronomicznej dań z grilla takich jak kiełbaski, karkówka, grillowany ser oraz grillowanych warzyw. Po chwilę wytchnienia i coś słodkiego będzie można zawitać do naszej kawiarenki, zaopatrzonej w przepyszne ciasta upieczone przez Koło Gospodyń. Będzie się można również orzeźwić zimnym piwem oraz innymi napojami.