Program / Atrakcje

PROGRAM

Tegoroczną Jeseniową Świętnicę rozpoczniemy 26 sierpnia tradycyjnie z uśmiechem.
W piątkowy wieczór o godzinie 18.00 zobaczymy na scenie kabaret Wrzeszcz. Jak piszą o sobie „Kabaret! taki śmieszny 3 + 1 ( 3. Panowie + 1. Pani). Następnie, o 19.00 na scenie zagości kabaret Ławeczka. Ten niepowtarzalny kabaret tworzą trzej świetni aktorzy, znani m.in. jako stali bywalcy ławeczki  z najpopularniejszego polskiego serialu „Ranczo”: Pietrek (Piotr Pręgowski), Hadziuk (Bogdan Kalus) oraz Solejuk (Sylwester Maciejewski). Znakomici aktorzy przenoszą ławeczkę z „Rancza” na scenę kabaretową, a widzowie mają ulubiony serial na wyciągnięcie ręki.  Końcową częścią programu jest blok muzyczny „Pietrek śpiewa”, w którym można usłyszeć m.in. największe przeboje z serialu, ale także inne, popularne piosenki, w wykonaniu Piotra Pręgowskiego.

Sobotni dzień rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą, o godzinie 10.00, w podziękowaniu za 30 lat wspólnego życia i kroczenia drogami Osady Burego Misia. Dalsza część programu zapowiada się muzycznie. W samo południe na scenie wystąpi Zespół Folklorystyczny „Kaszubskie Nuty”, a następnie o godzinie 13.00 Remont Pomp, zespół grający muzykę etniczną, awangardową i improwizowaną, który powstał w 2003 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Gdańsku. Inspiracją zespołu jest muzyka etniczna z naciskiem na bogactwo muzyki afrykańskiej. Remont Pomp odkrywa także przestrzenie muzyki eksperymentalnej grając na nietypowych instrumentach oraz przedmiotach na co dzień nie kojarzonych z muzyką. Sobotni dzień to również okazja do szczególnego wyrażenia wdzięczności i wręczenie Statuetk Romana o godzinie 15.00. Miłośników sztuki ucieszy aukcja obrazów namalowanych przez Bure Misie oraz możliwość wylicytowania najstarszego sera z osadowej dojrzewalni, o godzinie 14.00.

Na scenie, o godzinie 16.30 zobaczymy również Weronikę Korthals gwiazdę muzyki pop z zespołem, a o godzinie 18.00 Ewę Zeuner artystkę operową i Artura Bolona z zespołem Okno, którzy zakończą muzyczną ucztę.

Nie zabraknie oczywiście uczty dla ciała w strefie gastronomicznej a także na jarmarku osadowych produktów. Dla miłośników gotowania czeka nie lada atrakcja – life cooking z Tomaszem Szydzikowskim. O godzinie 12.00 zapraszamy na warsztaty z haftu kaszubskiego. Na pół godziny o pszczołach zapraszamy o 12.30 i o 13.00. O 14.00 warsztaty wikliniarskie. Liczne atrakcje czekają również na najmłodszych.

30 lecie Osady to niewątpliwie okazja do wspomnień i wzruszeń. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkową wystawę „30 lat Osady”, czyli 30 lat wspomnień uwiecznionych na zdjęciach.

Niedziela z kolei zapowiada się aktywnie. Wszystkich miłośników rowerów zapraszamy na Bikeowy Maraton MTB 2022 Kościerzyna od 11 do 16.

ATRAKCJE DLA DZIECI

Podczas Jeseniowej Świętnicy u Miedzwiedzków nie może zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Zaproponowane zabawy i aktywności z pewnością umilą czas i sprawią, że na każdej twarzy pojawi się ogromny uśmiech. Wśród atrakcji będą:

  • Malowanie twarzy
  • Modelowanie balonów
  • Mini plener malarski
  • Bańki mydlane
  • Dmuchany zamek
  • Zabawy z chustą animacyjną
  • Gry i zabawy sportowe

GASTRONOMIA

Na spotkaniu z Przyjaciółmi nie może zabraknąć dobrego jedzenia. W tym roku również zapraszamy na live cooking z udziałem pana Tomasza Szydzikowskiego, który jest twórcą autorskiej kuchni w restauracji Zielone Drzwi. Restauracja oferuje kuchnię polską oraz niezapomniane wrażenia kulinarne okraszone niepowtarzalnym widokiem na Wyspę Spichrzów (http://www.zielonedrzwigdansk.pl)

W trakcie festynu zapraszamy do skorzystania z oferty bogatej oferty gastronomicznej dań z grilla takich jak kiełbaski, karkówka, grillowany ser oraz grillowanych warzyw. Po chwilę wytchnienia i coś słodkiego będzie można zawitać do naszej kawiarenki, zaopatrzonej w przepyszne ciasta upieczone przez Koło Gospodyń. Będzie się można również orzeźwić zimnym piwem oraz innymi napojami.